A baba tervezésekor mindenkinek egy vágya van, hogy egészséges erős gyermekünk szülessen. A várandósság idején végzett masszázs lehetőséget ad a leendő anyukáknak az ellazulásra, a sokukat gyötrő hát- és derékfájdalmak, valamint a stressz megszüntetésére.
Masszázzsal megszüntethetők az esetleges alvászavarok, javítható a gerinctartás, enyhíthető a székrekedés, a gyomorégés, a haspuffadás, és oldhatóak az izomgörcsök, izomcsomók is. A masszázs növeli az izmok rugalmasságát, táplálja és lágyan tartja a bőrt, támogatja annak tágulását, meggátolja a bőrön a terhességi csíkok kialakulását. A terhesség második és harmadik trimeszterében javítja a szervezet folyadék-visszatartási problémáit, az ödémásodást.
Mivel egy egyre jobban előre domborodó pocakkal kell egyensúlyoznia a kismamáknak, a medencecsont feletti derék tájék homorulata jelentősen fokozódik. Emiatt a kismamák medence-gerinc találkozási pontja átmenetileg túlterhelődik. Ennek karbantartása, az esetleges fájdalom csillapítása, megszüntetése a masszázzsal sikeresen elérhető.
A masszázst a várandósság 12. hetétől lehet elkezdeni és egészen a szülésig lehet járni. Általánosan elmondható, hogy heti egyszeri kezelés ajánlott, de igény szerint hetente kétszer is alkalmazható.
Ebben az időszakban a professzionális kismama masszázs lehetőséget ad a leendő anyukának a teljes ellazulásra, kikapcsolódásra, a különböző, hát-és derékfájdalmak enyhítésére, a stressz megszüntetésére.
A lágy és pihentető kismama masszázst tanúsítvánnyal rendelkező masszőr végzi. A masszírozás kényelmes, oldalt fekvő pozícióban zajlik, illetve a kismama igényeihez is alkalmazkodva. Tapasztalt masszőrünk pontosan tudja, mely technikákat alkalmazhatja várandós vendégeinken, illetve mely testrészeket tilos masszírozni a kezelés során.
A masszázs jótékony hatásai:
- Oldja a stresszt, az idegességet, enyhíti a fáradtságot;
- Csökkenti a hát- és derékfájást, a kezek és lábak dagadását;
- Javítja a vérkeringést;
- Csökkenti a terhelés érzetet;
- Kedélyjavító hatással bír, nyugodtabb, jobb alvást biztosít;
- Segíti az ellazulást;
- Nyugtató hatással van a babára is, erősíti a köteléket a baba és mama között.
Ellenjavallatok:
- A várandósság első és utolsó trimesztere;
- Láz, fertőző betegség;
- Akut gyulladás;
- Daganatos betegség;
- Előrehaladott csontritkulás;
- Egyes szív- és keringési problémák;
- Visszeresség (az érintett végtagot nem masszírozzuk);
- Közvetlen étkezés után lehetőleg ne masszíroztasson!